Niečo málo o nás

Prečo práve KUUTS?

Denno-denne sa v našej malej prevádzke stretávame s rôznymi otázkami, ktoré zaujímajú našich mladších či starších zákazníkov. Tá najčastejšia, sa jednoznačne týka nášho názvu. Mnohí sa nás pýtate, prečo práve KUUTS? Je to snáď nejaká skratka alebo iniciály? Alebo je to preto, že sa nachádzame v kúte? Význam nášho názvu je však o niečo hlbší. Názov totiž pochádza z ilýrskeho názvu Kuutsos, čo v preklade znamená šumiaci tok. Práve z tohto slova bol odvodený starorímsky názov rieky Kysúce. Pri zariaďovaní prevádzky sme dlho uvažovali nad tým, ako si do nej priniesť kúsok domova. Vzhľadom nato, že pôvodom sme z čarovnej dedinky Korňa, ktorá sa nachádza na Kysuciach, podarilo sa nám to práve našim názvom. Práve tam už 15 rokov sídli naša rodinná cukráreň.

IMG_7545

Z každého rožka troška

Aj keď všetci dobre vieme, že sa nikdy nedá vyhovieť každému, my v KUUTS sa o to aspoň snažíme.  Svoj sortiment stále upravujeme podľa požiadaviek našich zákazníkov, pretože každý si zaslúži svoj kúsok sladkej radosti. V našom sortimente nájdete okrem tradičných zákuskov, ako je veterník, krémeš či šamrola aj niečo netradičné.  Našimi favoritmi sú jednoznačne ľahké šľahané peny, semifredda, podľa vlastnej receptúry. Neustále sa však snažíme piecť niečo nové, čo v inej cukrárni nenájdete. A preto, že myslíme na všetkých, svoj sortiment sme rozšírili aj o bezlepkové či bezlaktózové pochúťky.

IMG_6844

 

Nie je zákusok ako zákusok

Žijeme v dobe, kde platí krédo ,,sme to čo jeme“.  Čoraz častejšie si všímame zloženie jednotlivých potravín a uprednostňujeme zdravšie alternatívy. Rovnako je to aj pri sladkom pokušení. Aby boli zákusky zdravšie a chutnejšie, je potrebné používať kvalitné suroviny. My v KUUTS  sa snažíme vyrábať naše zákusky čo najzdravšie. Už dlhodobo preferujeme živočíšnu šľahačku pred rastlinnou, či maslo pred margarínom. Aj takéto malé rozdiely dokážu vylepšiť chuť Vašich obľúbených zákuskov, a tak Vám priniesť ešte väčšiu radosť z Vášho sladkého pokušenia.

Zmrzlina z Opočna

Okrem toho, že si u nás v KUUTS môžete pochutnať na širokom sortimente zákuskov, doplnili sme ho aj o kvalitnú točenú zmrzlinu z Opočna. Pri výbere sme sa sústredili hlavne na kvalitu a neodolateľnú chuť. Zvolili sme si teda najväčšieho výrobcu zmrzlinových zmesí na českom trhu s tradíciou od roku 1960. O tom, že naše rozhodnutie bolo správne nás presviedčajú úsmevy našich zákazníkov, ktorí si zmrzlinu veľmi chvália a vždy sa tešia na nové príchute.

IMG_7625

Čo všetko u nás nájdete?

Okrem už vyššie spomínaných vlastných zákuskov a poctivej točenej zmrzliny u nás v KUUTS nájdete oveľa viac. Svojím zákazníkom ponúkame aj bohatý sortiment nealko nápojov, osviežujúce limonády z čerstvého ovocia, domáce ľadové čaje či kvalitnú taliansku kávu Danesi, ktorej tradícia siaha až do roku 1905. Vďaka rokom skúsenosti a dôrazu na zachovanie kvality a kultúry pitia tradičného talianskeho espressa, sa v súčasnosti Danesi káva považuje za jednu z najlepších káv v Taliansku. A práve tú si pochvaľujú všetci naši kávičkári, ktorým denno-denne pripravujeme našu 100 % Arabicu. Okrem kávičkárov si na svoje prídu aj deti. V priestore KUUTS sa nachádza útulný detský kútik, kde sa môžu deti vyhrať v prípade zlého počasia. V peknom slnečnom rodičov určite poteší terasa, ktorá sa nachádza pri veľkom detskom ihrisku na Dlháčoch, odkiaľ majú svoje ratolesti vždy pod dohľadom. Preto je toto miesto vhodné aj na detské oslavy.

Svoj sortiment sme rozšírili aj o torty podľa Vašich predstav. Väčšia, menšia, 2D, 3D, okrúhla či obdĺžnik, u nás v KUUTS s tým nieje problém. Stačí aby ste nám ukázali Vašu predstavu torty a my z nej spravíme skutočnosť. Všetko je len o dohode.

IMG_7529IMG_7441IMG_7586

 

Pevne dúfame, že ste sa u nás cítili dobre, a ak ste nás ešte nenavštívili, tak šup šup navštíviť  KUUTS.